Forum KFssi Polska
Forum poświęcone technologii Plazmy

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2016-08-25 13:41:12

Mesz
Administrator
WindowsChrome 52.0.2743.116

Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

źródło: Facebook - KFssi Polska / 05.08.2016r. 21:09

"JAK ZROBIĆ NANOCOATING":


Ubierz odzież ochronną (gogle, maska) staraj się unikać wdychania oparów ... po zakończonym procesie nanocoatingu nie dotykaj materiałów gołymi rękoma ... używaj 2-3 warstw jednorazowych rękawiczek gumowych .. Jeżeli dotkniesz nano materiału użyj Ruty- naturalne zioło, które można kupić w kroplach (* Rue Herb Nalewka - Ruta Zwyczajna 100ml butelka z kroplomierzem)
Krok 1: Umieść zardzewiałe gwoździe, siatkę ogrodniczą lub drut (drut miedziany lub włókno węglowe) do pojemnika z tworzywa sztucznego.
Krok 2: Dodaj sody kaustycznej (mogą być kryształy, granulki, płatki, amoniak, wodorotlenek sodowy, ług itp) (z około kilograma sody kaustycznej można wyprodukować około pół tony materiału docelowego) Dodaj około 1/4 filiżanki w dolnej części pojemnika z tworzywa sztucznego.
Krok 3: Dodaj wrzącej wody. Wystarczy zanurzyć materiał na ok 1 cm. w wodzie (gwoździe itp) ponieważ potrzebny jest generator ciepła (wrzątek) Jest to stan wrzenia. Wytwarza odpowiednie warunki do produkcji nano tlenków.
Krok 4: Trzeba zamknąć wieczko pojemnika (umieścić pokrywę) i pozostawić na co najmniej 24 godziny. Materiał potrzebuje czasu. Po 24 godzinach opróżnij pojemnik. Nie dotykaj materiału. Możesz osuszyć pojemnik. Weź kolejny pojemnik. Do nowego pojemnika można dodać trochę sody kaustycznej / roztworu wody z zaczynem. Umieścić trochę na dnie nowego pojemnika.Musi się tam utrzymywać wilgoć. Można użyć roztworu o innym składzie do pojemnika podczas transferu, bo to daje inny wynik, na przykład, jeśli go umieścisz materiał w szklanym pojemniku zamiast drugiego plastikowego. Polecany jest plastik ponieważ można w nim osiągnąć konkretny wynik.
Krok 5: Materiały, które pozostawały w 1 pojemniku przez co najmniej 24 godziny, przenieś do drugiego pojemnika, które przewodzi prąd (polecane jest użycie innego pojemnika z tworzywa sztucznego zawierającego jak wspomniano powyżej, niewielką iloścć roztworu na dole, aby utrzymać wilgoć w pojemniku. Następnie włóż zgiętą siatkę ogrodniczą na ok 2 cm od dna. Rozłóż materiały aby każdy miał swoją własną przestrzeń, nie dotykając się nawzajem ... jak jak pizza byłaby w piecu taśmowym . (można użyć miniaturowej płyty metalowej, zamiast siatki ogrodniczej aby utrzymać materiał nad dnem pojemnika)
Krok 6: Dodaj do bardzo małe napięcie pomiędzy materiałami ... Dotyka jednego kawałka metalu (starej piły) oraz gwoździa w tym samym czasie (gwóźdź i piła fizycznie nie stykają się ze sobą) z miernik napięcia i zaciski bananowe (można użyć akumulatora) To musi być zrobione impulsowo w przedziale 5-10 sekund ... wtedy pozbywasz się prądu/ napięcia
Krok 7: Umieścić pokrywę z powrotem na pojemniku (w tym momencie jest to pojemnik 2) i pozostaw go na kolejne 5-7 godzin. Po tym czasie wracasz i ponownie tworzysz mały prąd jak poprzednio, a następnie zostawiasz ponownie na 5-7 godzin, przeprowadzasz ten proces 3 lub 4 razy w ciągu 24 godzin. Nawet niewielka bateria (jak podano powyżej) tworzy odpowiednie warunki, które umożliwiają przepływ prądu. Proces ten pozwala warstwy nano wytworzyły się na powierzchni materiału. Wytwarzasz nanomateriały niemal zerowym kosztem. Nanomateriały mogą być stosowane do odkażania. Jest to prosty i tani sposób wytwarzania nanomateriałów, które są używane od 7 lat i są wykorzystywane do różnych celów.
Krok 8: Materiały te mogą być przeniesione do innego pojemnika i należy je przechowywać w zamkniętym pojemniku aż do ponownego. Tak więc trzymaj pojemnik (numer 3) zamknięty z nowo utworzonymi materiałami wewnątrz do momentu ich użycia. * Tajne, nie można wystawiać materiałów na działanie powietrza aż do momentu użycia ... trzeba uniemożliwić im dalsze utlenianie.
Wszelkie metale mogą być powlekane nano ... czy to stal, żelazo, miedź, złoto itd.
Płyty miedziane (takie jak folia miedziana) z powłoką z tlenku miedzi nano stosowana w bateriach ... (warta dużo $$) może być stosowana jako super przewodnik i izolator.
Musisz pamiętać, że metale które dodajesz do pojemnika (1 plastikowy pojemnik) dadzą Ci różne warstwy kompozytowe .... na przykład powiedzmy, podczas pierwszego procesu dodasz (lub opakowania po podgrzewaczach/ świeczkach) rozpuści się w roztworze i wytworzy warstwę kompozytową. Warstwa kompozytowa będzie zależała od materiałów, które umieścisz w pojemniku. Jeśli użyjesz tylko miedzi wytworzysz jednolitą warstwę. Tak czy inaczej jest w porządku ... będziesz po prostu zyskiwać różne rezultaty .... w pewnym sensie pan Keshe mówi, że tworzenie powłoki nano jest jak tworzenie magnesu .... i w zależności od powłoki będzie przyciągać różne rzeczy.
Możesz powtarzać cały proces 1-8 kilka razy, aby budować swoje warstwy ... dodając także "bez soli" (substytut soli potasu NaOH można znaleźć w sklepie spożywczym) lub KOH (wodorotlenek potasu) i wierzchołki butelek po coca coli (Jeśli dobrze rozumiem nie chodzi o korki ale o "szyjkę" oraz część gwintowaną butelki) do mieszanki, jak również .... w zasadzie wykonaj kroki 1-8, ale także eksperymentuj i twórz szczegółowe rejestry wszystkich swoich eksperymentów, a może odkryjesz nowy sposób lub nowy wynik. Miejsce w którym postawisz swój pojemnik również ma wpływ na jednorodność powłoki nano ... umieśc go w pobliżu ściany a połowa twoich materiałów może być pokryta w większym stopniu niż reszta .... wszystko ma pola aż do stołu na którym stawiasz pudełko .... wszystko może mieć wpływ na tworzenie się powłok.Pamiętaj, bezpieczeństwo przede wszystkim! Powodzenia!
UWAGI:
- Zachęcamy nie tylko do eksperymentowania, ale także rejestrowania szczegółowo metody i jej wyników
-Prosimy poeksperymentować ... ponieważ odkrywamy nowe horyzonty w nauce i możliwe są niemal nieograniczone ilości nowych odkryć ... to jest tylko jeden sposób, aby robić nanocoating .... możesz wymyślić inny.
*** Należy pamiętać, aby dzielić się swoją wiedzą .... pozwala zachować te informacje i dyskusję otwartą dla wszystkich, aby uczyć się i korzystać z wiedzy".



Linki do dodatkowych materiałów na temat robienia NANO


Metoda ogniowa od 26 min. 
https://youtu.be/egIIaBKJZWI?t=1577


Metoda chemiczna
https://www.facebook.com/gototheforest/ … 192917301/

Offline

#2 2016-09-04 13:17:49

Remiporter
Użytkownik
MacintoshSafari 601.1

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Witam wszystkich szukających wiedzy na tym forum.Jest to mój pierwszy post
, wiec proszę o wyrozumiałość .Moja przygoda z technologia Keshe zaczęła się kilka dni temu,po wysłuchaniu 3 godzinnego odcinka poszukiwaczy wiedzy Keshe Polska.I odrazu praktycznie automatycznie przystąpiłem do działania .
Mam kilka pytań odnośnie nano powlekania miedzi z użyciem sody kaustycznej.
Moja miedz leży zalana w sodzie już prawie 24 h.Dzis wieczorem będę to wszystko wyciągał i chce zacząć parowanie .

1-Czy po wyjęciu miedzi z kaustyka muszę ja odrazu polaryzować?(miedz ta będzie używana do produkcji gansu co2)
2-Czy muszę polaryzować druciki które bedą wykorzystane do produkcji mojego pierwszego health pena?
3-Czy jak dziś wieczorem wyciągnę miedz z tej sody to czy powinienem ja opłukać?
4-Czy przy okazji polaryzacji co 5-6 godzin powinienem zrobić nowa sodę kaustyczna?
5-Czy mogę użyć blachy ocynkowanej,czy musi być czysty cynk?mam blaszki "zink plated"
6-Jak długo parować to wszystko?
7-Jak długo i jak to suszyć ?
8-Czy może ktoś mi z tym pomoże ?Poprowadzi za rączkę jak dziecko?przez cały proces nano? Byłbym bardzo wdzięczny.doświadczenia i wnioski wyciągnięte podczas tego napewno przydadzą się innym (takim jak ja raczkującym w temacie) zacząć produkcje.Moje spostrzeżenia i wnioski będę umieszczał na tym forum i napewno będę próbował w miarę nabytej wiedzy pomòdz innym potrzebującym.

Pozdrawiam wszystkich i NIECH PLAZMA BĘDZIE Z WAMI.


NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI

Offline

#3 2016-09-05 11:57:05

Mesz
Administrator
Windows XPFirefox 47.0

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Witaj,

1. Według mnie nie ma potrzeby polaryzowania miedzi przeznaczonej do produkcji CO2. Ja tego nie robiłem i nie kojarzę, żeby ktoś to zalecał. Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie [dblpt])

2. Health pena nie wykonywałem, ale z tego co się orientuje nie ma potrzeby jego polaryzacji. Część osób to robi, część nie. O ile sie nie mylę to polaryzacja sprawi, że Pen będzie działał punktowo, a więc plazma będzie emitowana z czubka długopisu. Jednak jako, że nie jestem ekspertem, to sugeruje się z materiałami dot. produkcji Penów. Możesz znaleźć coś nawet tu na forum w dziale » Długopis zdrowia - Health Pen » Jak samemu wykonać Pena?

3. Miedź musisz koniecznie wypłukać ponieważ soda znajdujące się na niej nie jest przyjazna na naszego organizmu [sred])

4. Jeżeli mowa o gorącej metodzie robienia nano, to tak ponieważ potrzebujesz  zalać sodę kaustyczną wrzącą wodą (oczywiście proszę dodać folie aluminiową itd). Możesz zlać użyty roztwór np do słoika i w przyszłości może uda Ci się go wykorzystać.

5. Sugerowałbym poszukanie czegoś z czystego cynku. Sporo osób używa domieszki z tytanem ponieważ tego stopu jest tam śladowa ilość. Może wypowie się ktoś kto jednak używał blachy ocynkowanej.

6/7. Są różne sposoby robienia nano, wiele osób wykonuje to troszkę inaczej dlatego zachęcam do zapoznania się z materiałami, tutaj zapewne znajdziesz trochę odpowiedzi
https://pl.scribd.com/doc/316341178/MAG … -Nexushash

8. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to zapraszam, pisz tutaj bądź PW. Na tyle ile będę mógł, to pomogę [dblpt])

Offline

#4 2016-09-05 14:17:21

Remiporter
Użytkownik
MacintoshSafari 601.1

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Witaj dzieki za wyczerpująca odpowiedz.
A wiec zrobiłem to tak.Wylalem ten roztwór do kibelka,wypłukalem porządnie miedz pod bieżąca woda i powiesiłem na druciku w dużym 10l.wiadrze po farbie.Nasypalem "na oko" sody kaustycznej i zalałem to wrzątkiem.
Następnego dnia po 12h parówki wyciągnąłem to wszystko,jeszcze raz przepłakałem woda zasypiałem kaustykiem i znalazłem wrzątkiem.
Nie polaryzowalem bo dowiedziałem sie na plazma czacie ze nie trzeba tego robić.Tylko cewki które bedą używane do magrava trzeba polaryzować.
Niestety nie wiedziałem nic o aluminiowej folii.Ale dziś wieczorem jak bede robił nowa chemię to wrzucę  kilka kuleczek, dzieki za wskazówkę.
Co do czystego cynku to chyba wiem juz zkad go wezmę.Kolega ma warsztat samochodowy i w tym warsztacie tez wymienia opony i wyważa koła .Te odważniki do wyważania podobno sa zrobione z czystego cynku.Wiem ze mozna tez znaleźć cynk w bateriach r20 z napisem "Heavy Duty"
Dziś rano jak wymieniałem kaustyk to Sie ucieszyłem jak zobaczyłem ze miedz bardzo ładnie pokrywa sie nano.
Mam kolejne pytanie a mianowicie czy muszę tak często wymieniać ten płyn czy wystarczy co 24 h na przykład?
Jak długo trzymać w tej parowce 3 dni wystarczy czy dłużej np.do końca tygodnia?

P.s wole pisac tu moze sie komuś przyda

Dzieki i pozdrawiam NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI


NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI

Offline

#5 2016-09-05 15:08:21

Mesz
Administrator
Windows XPFirefox 47.0

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Tylko tak dla pewności, wiaderko z sodą zalane wrzątkiem oczywiście zamknąłeś? [dblpt])

Ciężko powiedzieć mi ile powinieneś trzymać miedź w parówce, jeżeli masz czas to może niech to posiedzi tam kilka dni i się "przegryzie". Jeszcze jak masz możliwość wystawienia tego na działanie promieni słonecznych to ta para będzie tam dalej krążyć i nanosić warstwę nano.

Jeżeli przeprowadzasz proces parowania kilka razy to myślę, że spokojnie 24h na jedną sesję parowania wystarczy.

Offline

#6 2016-09-05 16:08:25

Remiporter
Użytkownik
MacintoshSafari 601.1

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Tak oczywiście wszystko zamknięte szczelnie.Do tego okulary ochronne i rękawiczki gumowe za każdym razem kiedy sie do tego zbliżam.
To wiadro postawiłem na baniaku na wodę który sie nagrzewa jak grzejemy w domu wodę do kąpieli.Ta wiadro sie nagrzewa trochę i paruje także powinno być Ok.Z wystawieniem na słońce to mam mały problem bo mieszkam w Irlandii a tu ostatnio o słońce bardzo ciezko??

Pozdro


NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI

Offline

#7 2016-09-05 16:47:14

Mesz
Administrator
Windows XPFirefox 47.0

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Ze słońcem to chodziło mi tylko o podniesienie temperatury we wnętrzu w celu zwiększenia ilości pary, ale widzę, że poradziłeś sobie bez słoneczka [sred])

Offline

#8 2016-09-06 20:18:01

Remiporter
Użytkownik
MacintoshSafari 601.1

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Witam ponownie.
Powłoka ładnie mi sie tworzy na miedzi i myśle teraz o tym żeby zacząć to po mału suszyć?
Chciał bym zrobić to tak ze,wyleje ta sodę kaustyczna ale nie cała tzn. zostawię troszkę na dnie i tak zostawię do osuszenia na 3 dni w tym samym wiadrze z uchylonym wiekiem.
Pytanie moje jest takie czy 3 dni wystarczy na osuszenie?
I czy muszę umyć miedz przed suszeniem?

Pozdrawiam i NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI


NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI

Offline

#9 2016-09-06 21:26:14

Lab
Użytkownik
Windows 8.1Chrome 52.0.2743.117

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Hej mam pytanie, mam szybkowar tylko z czego zrobić rusztowanie na którym będą cewki i inne elementy miedziane. Bo ten ruszt by trzeba oprzeć o dno jakoś bo w powietrzu unosił się nie będzie. Nie chcę by w sodzie kaustycznej jakiś metal mi reagował lub tworzywo jakieś, a siatka ze stali nierdzewnej jest dosyć droga.

Jakie macie na to patenty?

Ostatnio edytowany przez Lab (2016-09-06 21:30:06)

Offline

#10 2016-09-06 21:45:36

Remiporter
Użytkownik
MacintoshSafari 601.1

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Ja mam powieszone wszystko na miedzianym druciku i to sobie wisi zaraz pod pokrywka wiaderka.Ale u ciebie to jest inaczej bo tam wszystko musi być zamknięte szczelnie wiec drucik odpada.Moze  da sie jakiś haczyk przyczepić do pokrywki od spodu?


NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI

Offline

#11 2016-09-07 09:04:34

Mesz
Administrator
Windows XPFirefox 47.0

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Remiporter, ja osobiście nie suszyłem przynajmniej nie świadomie. Po parówce umyłem płytki miedziane i kilka godzin później nastawiłem na nich gansy.
Jeżeli w wiadrze będzie dalej mieszanina z sodą kaustyczną to pamiętaj, że to będzie parować więc lepiej, żeby nikt w bliższej odległości wiaderka się nie kręcił.
Jeżeli umyjesz blaszki i włożysz ponownie do wiaderka z kostikiem, to opary "przytulą" się do powierzchni blaszek i później przydałoby się je ponownie przepłukać.

Lab, niestety w tym momencie nie mam pomysłu. Nie używałem szybkowaru. Ja robiłem gansy w pojemniku plastikowym i za rusztowanie posłużyła mi miedziana siatka.

Offline

#12 2016-09-07 11:19:13

Remiporter
Użytkownik
MacintoshSafari 601.1

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

W sumie to masz racje,przecież to tylko do gansow.
W takim wypadku to produkcja zacznie sie duzo wcześniej niż początkowo zakładałem.
Czyli juz dziś wieczorem?
Wiaderko zabezpieczone,a dzieciaki w szkole także jest wszystko Ok.Do wieczora sie przesuszy i stawiam na gansy.
No i oczywiście druga partia miedzi idzie do produkcji nano......
Dzieki i pozdrawiam


NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI

Offline

#13 2016-09-09 10:48:48

jolantal
Użytkownik
WindowsChrome 52.0.2743.116

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Może ktoś będzie mi mógł doradzić. Po raz pierwszy zaczęłam robić nano w szybkowarze. Garnek miał na dnie wkładkę metalową myślałam, że z tego samego co garnek , więc chciałam ją wykorzystać, żeby nie kłaść na dnie i ta wkładka się rozpuściła. Teraz mam problem z garnkiem bo na ściankach jest taka chropowatość (próbowałam kwaskiem),Której nie umiem się pozbyć. Może ktoś doradzi.Ja nie wiem czy jeśli to zostanie to będzie miało niekorzystny wpływ na jakość nano. Dzięki

Offline

#14 2016-09-09 11:16:57

Remiporter
Użytkownik
MacintoshSafari 601.1

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Czy garnek od środka był czymś powlekany czy nie?Bo jeśli nie to moze poprostu przejedz to papierem ściernym .Albo taka myjka do szorowania garnków tzw.druciak.Mozesz tez spróbować soda kaustyczna,wsypać większa ilośc i zalać do pełna garnek,zostaw to na jakiś czas moze puści.Nic więcej mi do głowy nie przychodzi w tym monecie..
Daj znać czy sie udało
Pozdrawiam


NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI

Offline

#15 2016-09-09 11:26:58

jolantal
Użytkownik
WindowsChrome 52.0.2743.116

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Dzięki Druciakiem próbowałam, papierem planowałam spróbować.Na taki garnek 4l ile około powinnam dać sody.

Offline

#16 2016-09-09 12:18:21

Remiporter
Użytkownik
MacintoshSafari 601.1

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

Pamiętaj ze musisz być bardzo ostrożny.wsyp 100gr.okulary rękawiczki ochronne itd.wode kej bardzo powoli.


NIECH PLAZMA BEDZIE Z WAMI

Offline

#17 2016-09-09 16:08:47

jolantal
Użytkownik
WindowsChrome 52.0.2743.116

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

[dblpt])

Offline

#18 2016-10-05 15:01:32

Gregor
Użytkownik
WindowsChrome 53.0.2785.116

Odp: Jak zrobić warstwę NANO (NANOCOATING)

witam, czy nano zrobione w roztworze   sods kaustyczna + siarka  jest to nano wlasciwie zrobione? , jak to z tym jest na dzien dzisiejszy? pozdro.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
forumklasowe - malibu - blacpink - vmaxmta - stormhc